Mobilní dům – efektivní a dostupné bydlení pro každého

Proč se rozhodnout pro mobilní dům? Nabízí mnoho výhod. Jedná se o velmi nízkoenergetickou stavbu. Mobilheim pořídíte za příjatelnou cenu. Není zapotřebí vyřízení hypotéky. Rovněž nepotřebujete stavební povolení ani základní desku, jako je tomu v případě stavby klasického rodinného domu. Předností je mobilita, kdykoliv se lze přemístit z místa na místo. Typ bydlení pro jednotlivce, mladé páry, rodiny s dětmi i adekvátní řešení pro seniory.
mobilní dům.png
Pokud váháte či jste rozhodnuti pro tuto alternativu bydlení, je zapotřebí před samotnou objednávkou vědět zásadní věci. Prvořadé je vědět, za jakým účelem si mobilní dům budete pořizovat. Jedná se o variantu bydlení, kterou lze využít k mnoha účelům, tj. trvalé bydlení, pro rekreační využití, coby přechodné bydlení na stavbách, jako provozovnu rychlého občerstvení, letní apartmán na horách či u vody apod.

Podstatný vliv má i počet osob, které budou v mobilheimu bydlet. Od toho se samozřejmě odvíjí celková obytná plocha, počet pokojů, velikost plochy obývacího neboli hlavního pokoje.
Dále je zapotřebí i mít jasno, kde bude vaše obydlí umístěno. Než bude domek dopraven na určené místo, je zapotřebí se raději ještě u prodejce informovat.

Rovněž záleží na účelu využití. Pokud se bude jednat o trvalé bydlení po celý rok, je zapotřebí zvolit zateplenou variantu. Zde je možno si vybrat zateplený dům s izolací. Efektivnější však je verze zatepleného domu vhodného pro naše české klima. Takový dům je již srovnatelný s klasickým domem, tj. v zimě izoluje, není v něm chladno a v letním období se naopak nepřehřívá.
krabice, smlouva a klíč.png
Jak je to s vytápěním?

Pokud se bude jednat o variantu ohledně trvalého bydlení, tj. po celý rok, je zapotřebí vyřešit způsob vytápění. Obvykle se jedná o topení na plyn či elektřinu, což může být o něco dražší alternativou, neboť je v závislosti na zateplení domu. Ideálním a úspornějším řešením jsou krbová kamna, která dům vytopí a zároveň navodí útulnou atmosféru.

Podobné příspěvky