Jak připravit bazén na další koupací sezónu?

V posledních letech se můžeme radovat stále z vyšších letních teplot, zároveň je ale v některých dnech lepší strávit odpoledne v klimatizovaných prostorech nebo na sluníčku, ale v blízkosti vody. Vysoké teploty také poznamenaly řadu našich přírodních toků, které jsou vlivem řas a sinic ke koupání nevhodné. U některých slabších jedinců může navíc koupání v takto nakažené vodě způsobit kožní problémy nebo alergické reakce. Koupání v takových tocích je tak na některých místech zakázáno už s příchodem prvních prázdninových dní. A tak se řada lidí přemístila od přírodních hladin k těm umělým v podobě veřejných koupališť a bazénu. Ty díky tomu profitují a nebojí se vstupné každoročně zvyšovat. I tak se ale na takových místech setkáváme s hlavou na hlavě a navíc ne každému je příjemné se procházet jen tak v plavkách po přeplněném koupališti, kde zkoumavým pohledům jen těžko unikne.

chodidla v bazénu

Vzhledem k těmto okolnostem se uchyluje k jediné spásné myšlence, pořízení vlastního bazénu na zahradě. Samozřejmě jen v případě, kdy jejich zahrada disponuje dostatkem místa a terén je na umístění bazénu vhodný. Pořízením bazénu to ale nekončí, důležitá je i následná péče, která zajistí, že koupání v něm bude zdraví nezávadné. Po zimě přichází na řadu péče, kterou jsme na podzim zanedbali nebo nestihli.

žena ve vodě

Vnitřek bazénu i veškeré příslušenství je zapotřebí vyčistit, i písková filtrace vyžaduje jistou péči. Zakalenou vodu je ještě možné zkusit zachránit chlor šokem, který umí v tomto případě úplné zázraky. Jelikož se však jedná o velmi agresivní přípravek, vždy ho aplikujte dle doporučení výrobce.

Stále oblíbenější jsou pak bazény se slanou vodou, které jsou z hlediska údržby daleko výhodnější. V slané vodě se totiž nedaří sladkovodním řasám i sinicím, které jsou v běžných bazénech častým problémem.

Podobné příspěvky