Vysmějte se energetikům


Neměl jsem v posledních dnech tolik času, abych si ověřil, nakolik šlo o věrohodné zprávy a nakolik případně o fake news. A tak jsem jenom vzal na vědomí to, co mi přinesly dva informační zdroje. V době, kdy slunce svítilo a sálalo jako šílené, mi bylo sděleno, že pokud budou přetrvávat problémy s nedostatkem energií, budou nám v objektech s centrálním vytápěním topit pouze tolik, abychom měli doma osmnáct stupňů, což by nám mělo stačit. A snad se bude i kontrolovat, jestli se to vážně dodržuje, a za ‚nadměrnou‘ spotřebu tepla se budou platit docela drakonické pokuty.

solární panely

No a z jiné zprávy jsem zase zvěděl, že se naši lidé obávají možného nedostatku plynu, a proto se ve zvýšené míře předzásobují elektrickými přímotopy a jinými zdroji tepla na elektřinu, čímž vzniká riziko možných blackoutů, tedy výpadků elektřiny, v zimě, kdy budou oni lidé elektřinou topit v takové míře, že přetíží síť.

Jak říkám, nestačil jsem si ověřit, zda byly tyto informace pravdivé, respektive nakolik se jim dalo věřit. Ale docela bych jim i věřil. K čemuž vás ale nenabádám, pokud jste si jisti, že jde o polopravdy nebo lži.

soláry na střeše

Jedno však vím jistě. Že energie zdražují a budou zdražovat. O tom už si štěbetají i vrabci na střeše. A proto se tak jako tak ‚prohneme‘, až budeme platit nové, vyšší účty. Tedy pokud nenajdeme způsob, jak na energiích ušetřit.

A věřte mi to nebo ne, existuje způsob, jak se nejen vyhnout vyšším účtům za elektrický proud, ale mít ho i zcela bezplatně. Takovou možnost nám dává fotovoltaika Olomouc, umožňující komukoliv získávání elektrické energie ekologicky ze slunečního záření.

Stačí si pořídit tyto zdroje elektřiny, a rázem můžeme na elektřině skutečně hodně ušetřit, ať si kdokoliv zvyšuje účty jakkoliv. A proč bychom na takové ekologické zdroje nevsadili a platili raději víc a víc? Zejména když se zdražuje snad všechno a každá úspora se tedy hodí.

Podobné příspěvky