Nastartovala mě BMI kalkulačka!

Už jsem si řekla, tak dost! Problémy s přibývající váhou mě přece nepřeválcují. Začala jsem tím, že na webu jsem našla BMI kalkulačku, je to velmi snadné. Zadala svoji výšku, pohlaví, váhu – tady se mi kroutily prsty, ale správné číslo jsem přece jen dosadila a i věk. Nemá smysl si ubírat kilíčka. Když už je mám, tak se k nim i přihlásím a jen tak zjistím své pravé BMI. Což je jakýsi symbol, který vám řekne, jak jste na tom. Zda máte podváhu – zde my tlouštíci neobstojíme, ideální váhu – ani s těmi se zde pravděpodobně nesetkáme a pak atributy stoupají. Nadváha, obezita, těžká obezita.

kalkulačka peníz

Jestliže se máte rádi a máte pár kilogramů navíc a nedaří se vám stále zhubnout, vyzjistěte vše, co můžete a doporučuji vám nalistovat keto dietu. Také se jí říká ketogenní, proteinová nebo bílkovinová. Vše je postaveno na jenom a tom samém, a to, že v případě, když má tělo vyšší příjem bílkovin zároveň se sníženým obsahem sacharidů a tuků, pak po určité době začíná docházet ke ketóze. Je to již vědecky ověření stav.

tlustý muž

Vaše tělo začne štěpit vlastní tukové buňky a vy zdravě hubnete, protože ubývá tuk, hlavně ten nebezpečný viscerální, a zůstává svalovina. V opačném případě, kdy lidé se snaží zhubnout bez ověřených dietních postupů a bez dohledu buď dietologa nebo výživového poradce, sice možná zhubnou, ale bohužel tuk zůstává tam, kde byl a ubývají svaly. Aby k tomuto nedocházelo, je tu skvělá ketogenní dieta, která vám naordinuje ten správný přísun živin, které tělo potřebuje k tomu, aby bylo nasyceno, ale zároveň, aby ubývalo tuku z těch míst, odkud si ho přejeme vyprovodit.

Mě nastartoval právě BMI kalkulátor, který mi předestřel pravdu, které jsem se léta vyhýbala a nechtěla jsem věřit tomu, že bych měla nadváhu. Šaty leccos skryly, ale přidávající se dýchavičnost a nemotornost vystoupat pár schodů, mě spolu s kalkulačkou přesvědčily. A jdu do toho!

Ovšem není důležité začít, ale vytrvat.

Podobné příspěvky