Ve vztahu je důležité respektovat druhého

Téma vztahy je probíráno denně. Přečteme si o něm článek v novinách a probíráme ho s kamarádkou či sestrou. Výjimkou v dnešní době nejsou ani internetová fóra. Přiznejme si to upřímně. Probírat s někým svou situaci anonymně je více než lákavé. Lidé nám tak mohou svými nestrannými názory mnohdy i pomoci.
partnerská fotografie
Dívala jsem se v obývacím pokoji na televizi. Přítel si zrovna odběhl do sprchy. Na konferenčním stolku ležel jeho telefon. Mobil má zabezpečený číselným kódem, ten já jsem ale znala. Byly to jeho narozeniny. Nedalo mi to. Telefon jsem odemkla a otevřela zprávy. Po přečtení několika konverzací jsem se nestačila divit. Přítel si vypisuje hned s několika ženami. Posílají si navzájem fotky, chválí si vzhled a domlouvají si schůzky. Zalekla jsem se a telefon položila. Seděla jsem nehnutě a přemýšlela jsem, co se to děje. Po deseti minutách přišel přítel z koupelny. Okamžitě jsem na něj udeřila. Pohádali jsme se. Nakonec se přiznal, že k žádným schůzkám nedošlo. Řekl, že mu dělá dobře, když ví, že by se s ním ty ženy sešly. Má prý pocit, že je má v kapse. Od té doby spolu nemluvíme. Co mu mám říct? Mám odejít?
Kolega z práce je již několik let ženatý. S manželkou si postavili dům, mají hypotéku, pětiletého syna a další dítě je na cestě. Včera jsme seděli v hospodě u piva a k něčemu se mi přiznal, ač obvykle osobní témata neřešíme. Na začátku vztahu prý věděl, že jeho manželka není ta pravá, ale když otěhotněla, tak s ní zůstal. Prý je s ní rád, chce s ní zůstat, ale několikrát ji podvedl. Koukal jsem na něho jako z jara a nevěděl jsem, co si mám myslet. Debata pokračovala na téma těhotenství. Prý co by ty ženy čekaly, když přiberou na váze a chovají se jako hysterky. S jeho ženou jsem chodil na střední školu a máme přátelské vztah. Stále mě tíží svědomí a nutkavost jí vše říct. Co mám dělat? Nedokážu se před ní přetvařovat a dělat, že se nic neděje. Poraďte.
partnerská hádka
Co oba tyto případy spojuje? Odpověď je snadná. Nerespektování druhého. Rada na závěr, jak se podobným situacím vyvarovat, je vcelku jednoduchá. Ve všech vztahových situacích bychom si měli uvědomit, co vlastně máme a co chceme. K tomu, aby vůbec nějaký vztah mohl být, je zapotřebí dvou lidí, ne jen jednoho. Toto si většina těch, kteří na výše zmíněná fóra přispívají, neuvědomuje. V partnerství by tedy člověk měl vždy a za každých okolností brát ohled i na toho druhého. Tak se, prosím, navzájem respektujme.

Podobné příspěvky