Dechberoucí hra od Naughty dog

Uncharted: Drake´s fortune je první z řady úchvatných her vyprávějících poutavý příběh podobný těm Indiana Jonesovým, kde se za pomocí hlavního hrdiny Nate Drake vydáte po stopách slavného Francise Drakea. Hra je založena na hledání ukrytého pokladu, a hlavní hrdina společně se svými přáteli postupně rozkrývá dávno ukrytá zákoutí. Prostředí hry je nádherně zpracované a jako by vybízelo k prohlídce lokace ještě před splněním úkolu. Ovládání hlavního hrdiny se plynule mísí s dějovými prostřihy.
Herní prostředí
Druhým volným pokračováním je Unchatred: 2 Among thieves, kde se hned na začátku hry vrháme retrospekcí do děje z prostředka hry, která po absolvování namáhavého výstupu z ze srázu visícího vlaku. V průběhu děje se ocitáme v mnoha lokacích a řešíte hlavolamy, nastavujete sochy do určitých pozic, aby se vám otevřel vstup do další lokace a podobně. Dvojka oproti jedničce nabízí mnohem více stříleček a bojů beze zbraně.
Pokud se vám líbila lokace Tibet z předchozího dílu, kde se hráč mohl procházet, a doslova s otevřenou pusou se kochat krajinou, tak Uncharted 3: Drake´s deception vás mile překvapí líbivými scenériemi. Ovládání doznalo asi největších změn, a tak se Nate potácí uličkami a vy máte skutečně pocit, jako by jste sami vrávorali nebo při útěku na kymácející se lodi na rozbouřeném moři se o vás div nepokouší mořská nemoc.
Uncharted 4: A thief´s end přináší do života hrdiny zdánlivý klid. Nate žije poklidně se svou manželkou, když je situací donucen hledat ztracený poklad, a příběh dostává akční spád. Hlavní hrdina se dostane k řízení džípu a projede se i na motorovém člunu. Mírně ubráno mu je na střílečkách, zajímavým dojmem působí i fakt, že je možné projít konfliktem takzvaně tichu bez střílení bojem z blízka.
Televize a herní konzole
Postavy v průběhu hry mezi sebou přirozeně interaktují, jako obvykle lze očekávat vtipné rozhory.
Zdali vyjde páté pokračováníje prozatím bohužel ve hvězdách, ale lze předpokládat, že společnost Sony po předešlých veleúspěšných dílech tuto sérii neopustí. Proslýchá se, že bude uvedena jako startovní pro novou konzoli Playstation 5, ale to je bohužel pouze domněnka a zbožné přání.