Jak vyrobit lapač snů

Původ lapačů snů najdeme u severoamerických indiánů, kteří je zavěšovali nad hlavy spících lidí, zejména dětí. Lapač zachycuje zlé sny a ke spícímu pouští jen ty hezké. Lapač by neměl být pověšený na okně, ale spíš nad nebo za hlavou majitele. Zlé sny se zachycují v propletené pavučince a při východu slunce zaniknou. Pokud má lapač peříčka, sklouznou po nich prý dobré sny dolů a pavučinka je narozdíl od těch zlých nezachytí. Ačkoliv je lapač primárně určený k umístění do ložnice nad postel, může dobře posloužit jako fuknční dekorace také v obývacím pokoji.
 Detail na přírodní lapač
K výrobě vlastního lapače budete potřebovat následující:
·         Kruh, který symbolizuje základ vesmíru
·         Dál využijete bavlnku na pavučinu, do které se sny zachytávají
·         A nakonec nezbytný kamínek nebo korálek do středu. Ten značí Vás samotné.
 
Druhů výpletů je mnoho, od jednoduchých až po nejrůznější složité vzory. Použít můžete různé bavlnky, ovšem když vypletete pavučinku silnější přízí, bude barva a vzor lépe vidět. Kruh je nejprve nutné omotat kolem dokola a zbytek bavlnky si necháme volně viset z kruhu. Tento konec si navlékneme na větší plastovou jehlu a postupně provlékáme napříč kruhem. Práce s plastovou jehlou je vhodná i pro děti a jednoduchý lapač zvládnou už malí předškoláci. Další řadu vyplétáme tak, že smyčku děláme vždy v prostředku předchozí smyčky. Postupujeme ke středu kruhu, dokud nezbude jen malé místečko na středový korálek.
 Lapač snů s peříčky
V průběhu proplétání můžete přidat i pár korálků, které lapač pěkně dozdobí. Na závěr provlékneme na střed korálek nebo kamínek. Na stužky nebo bavlnky okolo kruhu můžete připevnit peříčka. Ta zakoupíte v každém lepším papírnictví nebo galanterii. Barvy lapače můžete volit podle vlastního vkusu. S ohledem na účel je vhodná třeba uklidňující fialová, modrá nebo zelená. Na lapače pro děti se nedoporučují tmavé barvy.

Podobné příspěvky