Zajímavosti ze životů amerických prezidentů

Prvním americkým prezidentem byl George Washington, který byl také voják a zúčastnil se několika významných bitev 18. století. Ve funkci prezidenta byl v období od 30. dubna 1789 až do 4. března 1797. Za zajímavost zle rozhodně považovat například to, že malý George v dětství nenavštěvoval školu, ale měl soukromého učitele. V sedmnácti letech odešel z domova a stal se zeměměřičem.
mount rushmore
Thomas Woodrow Wilson, který byl ve funkci prezidenta v období první světové války a byl v pořadí již dvacátým osmým prezidentem, byl například členem tajných spolků. Narodil se ve Virginii a během svých studijních let se věnoval politologii.
Prezidentem, který se stal prvním afroamerickým prezidentem není nikdo jiný než Barack Obama. Jeho výhra ve volbách v roce 2009 znamenala opravdu historický okamžik pro komunitu Afroameričanů ve Spojených státech. Je zástupcem strany demokratické, ačkoliv jeho velký prezidentský vzor a zároveň jeho nejoblíbenější prezident Abraham Lincoln pomohl vzniku straně republikánské. Za zmínku stojí to, že se stal v roce 2009, tedy v roce jeho zvolení, nositelem Nobelovy ceny za mír. Obama strávil své dětství v havajském Honolulu, kde se o něho starala jeho babička. Stejně jako Thomas Wilson i Barack vystudoval politologii.
Donald Trump je současným americkým prezident. Mnohými odsuzován a zároveň mnohými milován. Muž se zajímavou minulostí i s naší republikou. Jeho první ženou se totiž stala Češka Ivana Marie Zelníčková, se kterou má tři děti. Donald je členem Republikánské strany a volby vyhrál 20. ledna 2017, kdy porazil svou hlavní soupeřku Hillary Clintonovou, který je zastupitelkou strany demokratické.
prskavka u vlajky
Historie Spojených států nemá bohužel takové kořeny jako ta evropská, ale i přesto je plná velkou spoustu významných osobností a je na svou zemi a krátkou historii patřičně pyšná. To nasvědčují i vlajky, které má hodně Američanů neustále vyvěšené před domy.

Podobné příspěvky