Ještě že máme půjčky

Umíte si vůbec představit, že byste byli soukromými podnikateli v nesnázích? Pokud ne, pak si zkuste představit, jak by vám bylo, kdyby u vás nastala třeba i některá z následujících situací:

  • Pracovali byste, třeba i denně od slunka do slunka, dřeli byste se, ale přesto byste si na sebe nemuseli dost vydělat.
  • Museli byste omezovat své výdaje a doufat, že bude aspoň na jídlo.
  • Mohla by se vám hroutit i vaše firma, která by neměla na svůj provoz, a tak by vám navíc hrozilo, že jednoho dne i o tuto nezáviděníhodnou práci přijdete a navíc vám po ní třeba zůstanou na krku i nesplatitelné dluhy.
  • Ze všech stran by se na vás hrnuly účty a upomínky, se kterými byste se kvůli nedostatečným ziskům nemohli vypořádat.
  • Možná by u vás byli častými hosty i exekutoři, snažící se vám zabavit za neuhrazené pohledávky všechno, co se jenom zabavit dá.

ruské rubly

A to nejsou ještě všechny problémy, jež mohou provozovatelé neúspěšného byznysu mít. Komplikací tu může být ještě mnohem víc. A co problém, to potřeba nějak ho zvládnout. Což by ale dost dobře nešlo, pokud byste neměli čím ho financovat.

Zkrátka a dobře není neúspěšným podnikatelům vůbec co závidět. Ale přesto tu i tací lidé jsou. A když se jim v jejich podnikání z jakéhokoliv důvodu finančně nedaří, je záhodno s tím něco udělat.

Jenže když se peníze nevydělají, jak je sehnat? Jedno řešení by tu sice bylo, a tím je půjčka, jenže ani to ještě není řešení univerzální a fungující. Půjčka pomůže logicky jenom těm ze soukromníků, kteří ji dostanou, žádoucně využijí a následně i splatí. A často selže podnikatel už při žádání o tuto formu pomoci a nedostane od banky ani vindru.

dánské koruny

A když banka odmítne půjčit? Pak to spraví určitě hypotéka bez doložení příjmu. Ta samozřejmě za předpokladu, že se za ni může zájemce zaručit zástavou nemovitosti. Protože s takovou zárukou je tu vše jisté. Na rozdíl od situace, kdy podnikatel nemovitost zastavit nemůže, a tedy ani zde neuspěje.

Ale většina podnikatelů nějaký ten nemovitý majetek má. A pak jim taková nebankovní hypotéka určitě pomůže to zvládnout.

Podobné příspěvky