Jak myslet ekonomicky?

Létají vaše peníze oknem a nemáte moc tušení, kam se rozkutálely? Nabídneme vám několik základních tipů. Pokud se zajímáte o další tipy jak myslet ekonomicky, doporučujeme vám www.sps-ul.cz, portál, který odpoví na vaše otázky.

lev

Šetření není nejnutnější

Ekonomické myšlení nesouvisí s pouhopouhým šetřením, nýbrž i se samotným přemýšlením a vytvářením plánů s čím a jak naložíte. Vlastníte byt po prarodičích, ve kterém býváte málokdy nebo nevyužíváte všechny místnosti? Pronajímejte. Vyřešíte tím nejen finanční či ekonomickou stránku, ale i sociální. V bytě bude hned více srandy, navíc se můžete dělit i o různé domácí práce a vytvořit nové přátelství.

architektura

Nepojízdné auto?

Jezdíte se starou Škodou Felicii, která proklouzne technickou jen tak tak? Víte, že se její „život“ blíží ke konci? Před tím, než ji odvezete do šrotu, vyberte z ní náhradní díly. Nebo jí ani nemusíte dávat do šrotu a můžete ji prodat. Divili byste se jak jdou stará auta na odbyt. Lidé jsou s nimi šťastní, člověk si v nich dokáže vše sám opravit, udělat a náhradní díly jsou pro majitele vyloženě zlatý důl.

psací stroj

Protřiďte nejen šatník

Jste vlastníkem mnoha kousků oblečení, doplňků, sběratelských věcí, různých druhů sošek, hrnečků, starého nábytků a dalších zajímavých věcí? Pokuste se naskočit do minimalistického proudu. Řekněte si, zda tyto věci opravdu potřebujete, zda vám jen a pouze nezabírají místo a v případě jejich údržby zjistíte, kolik centimetrů prachu se už na těch věcech nachází? Pokud se nejedná o rodinné dědictví nebo obraz, na kterém lpíte a milujete jej, věřte, že ostatní věci.
Zjistili jste, kolik máte doma nepotřebných věcí, ve kterých leží tzv. „mrtvé peníze“? Tento termín se používá s ekonomice, kdy pojem „mrtvé peníze“ popisuje zásoby či statky, které nejsou využívány, leží nám v nich peníze a žádný další ekonomický tok se nekoná.