Odměna pro zaměstnance!

Česká pošta se rozhodla a zveřejnila informaci, že od dubna letošního roku zvýší zaměstnancům mzdy. V průměru bude zvýšení asi pěti procentní. To je něco kolem jednoho tisíce korun měsíčně. Nejvyšší zvýšení pak zaznamenají doručovatelé poštovních zásilek.znak české pošty

  • Méně znamená více

Přidáno nejvíc dostanou pracovníci s nižšími příjmy, tedy zmiňovaní doručovatelé listovních zásilek. U těch měsíční mzda stoupne až o 1.500, – Kč. Ministr vnitra Jan Hamáček tyto informace potvrdil. Uvedl také, že na zvýšení mezd se dohodlo vedení České pošty společně s odborovými organizacemi. Rozdíl v průměrné mzdě na poště a průměrné mzdě v rámci celé české republiky je podle ministra tak velký, že je potřeba, aby se alespoň v budoucnu nezvyšoval. Ideálně samozřejmě rozdíl snižovat, až zmizí úplně, ale to je běh na dlouhou trať.
Přesuny do obchodních center
Generální ředitel pošty také uvedl, že na konci roku chybělo firmě více než 500 osob pro doručování zásilek. Očekává se, že zvýšení platů zamezí velké fluktuaci a tím se podnik podaří lépe stabilizovat.

  • Dvojí rychlost doručování

Česká pošta v roce 2020 také zavádí novinku, kdy bude doručovat zásilky v delších lhůtách, tak do druhého dne za příplatek. Díky takovému opatření firma může mít 6700 doručovatelů namísto 8000.
Národní firma v loňském roce hospodařila s celkovou ztrátou ve výši několika set milionů korun, což bylo znatelně méně proti předcházejícímu roku, kdy byla ztráta vyčíslena v řádech miliard korun. Podle odhadů by měla společnost být v zisku opět v roce 2022.fotografie dopisu
Kromě zavedení dvourychlostního doručování zásilek a tím ušetření potřeby počtu lidí doručujících zásilky se také pošta uchyluje postupně k tomu, že přesouvá svá kontaktní místa i do obchodních center a různé pobočky slučuje dohromady, aby ušetřila na nákladech za zaměstnance a efektivněji tak využila své zaměstnance. Tím si může dovolit tedy uvedené zvýšení platů a zajistit tak svým zaměstnancům vyšší spokojenost a zamezit jejich fluktuaci.

Podobné příspěvky