Jak využít starý sklep

Koupili jste nebo zdědili starší dům s nevyužitým sklepním prostorem? Berte to jako velké plus a využijte ho na maximum, vlastníci novostaveb vám ho budou jenom závidět. Kromě prostoru pro uložení sezónního oblečení, zavařenin a brambor, představuje sklep další užitný prostor ideální např. jako technické zázemí. Do sklepních prostor je vhodné vedle kotle umístit pračku, sušičku či mandl, neměly by chybět skříňky na prací prostředky a stojan na skládání oblečení. Ale proč nevytvořit něco více kreativního?
 relaxace v sauně
SAUNA
Když se zamýšlíme nad relaxační zónou, proč si nevytvořil v suterénu vlastní saunový svět. Je prokázané, že saunování přispívá k lepší tělesné kondici a zamezuje nachlazení. Základem je vybrat druh zařízení, hlavním rozdílem mezi infrasaunou a finskou saunou je teplota, klasická sauna se vyhřívá až na 100 stupňů Celsia a prohřeje vás zevnitř, zatímco infrasauna ohřívá červeným světlem a její teplota se pohybuje okolo 50–60 stupňů Celsia.  Saunování se doporučuje třikrát do týdne na necelou hodinu, ostatní dny musí tělo regenerovat. Je na každém, jaký typ sauny si zvolí, ideální je dále do sklepa umístit i malý bazének nebo alespoň sprchu na ochlazení. V zimě můžete samozřejmě tělo ochladit venku na sněhu.
 
POSILOVNA
Kdo někdy nezatoužil po tom mít vlastní posilovnu? Mnoho lidí odrazuje na veřejných posilovnách fronty na jednotlivé stroje, vlastní stud a neochota se ukazovat v ne příliš lichotivých situacích. Obavy, že se ztrapníte odpadají ve vlastní posilovně. Pro začátek stačí pořídit základní posilovací stroje, lavici, sadu činek nebo všestranný Kettleball. Časem je možné přikoupit běhací pás, boxovací pytel a jiné pomůcky.
 domácí cvičení
VINNÝ SKLEP
V neposlední řadě je snem mnoha lidí mít vlastní vinný sklípek jako prostor pro setkání s přáteli, kde se mohou oslavovat výročí, nebo jen místo odpočinku a relaxace po náročném dni v práci. Je třeba pamatovat na ideální teplotu skladování vína 8–14 stupňů Celsia a vlhkost 65–80 %. Pravidlo správného skladování vína je umístění ve tmě nebo přítmí.
 

Podobné příspěvky