Jak fotit s úspěchem


Focení nemusí být tak náročné, stačí se do něj ponořit, sledovat a nabírat lehký smysl pro to, jak by měla fotografie vypadat. Samozřejmě je třeba poté nastavovat manuální ISO, expozici a jiné parametry, ovšem důležité je vědět, jak umístit do prostoru člověka, případně jiný objekt. Některé výsledky mohou být perfektně nasvícené, budou mít ostré barvy, ovšem fotka jako taková nebude stát za moc.

 blond fotografka

Nefoťte ze shora

Není nic horšího, než fotit člověka ze shora. Nemyslím tím úhel 90° pro zajímavý nápad, ale když fotíte naprosto běžnou fotku. Naprosto tím narušíte celý prostor a výsledek nebude ničím zajímavý. Nejlepším způsobem, jak nastavit svou techniku, je přímo zepředu, nebo zespodu. Při správném nasměrování a postavení figury ji zeštíhlíte a prodloužíte.

 

Zachyťte celý obraz

Stejně špatné je však nechat postavě uříznuté nohy, nebo hůře kus hlavy. Z fotoaparátu jsou obrazy dostatečně kvalitní na případné oříznutí, nicméně takto opět ztratí fotografie prostor a celkový vzhled. Samozřejmě pokud se soustředíte na detaily, nebudete fotit celé postavy, v jiném případě dodržte dostatečnou vzdálenost.

 

Lidé nepotřebují procvičit krk

Na co během focení dejte opravdu pozor, je postavení fotoaparátu, zda-li je rovně postavený, jelikož taková fotografie se narovnává těžko. Minimálně tak skončíte opět u seříznuté hlavy či bot. Tato chyba se však dá kontrolovat, a poté si zvyknete na rovné postavení natolik, že jej budete mít v ruce automaticky.

focení za soumraku 

Nezapomeňte také využívat prostory, které běžně navštěvujete. Díky zvěčnění míst takovým způsobem získají další kouzlo a vy pochopíte, že jste doteď jen dostatečně neocenili krásu města. A nemusíme nutně cestovat, abychom takové prostory našli, stačí nám se občas zastavit tam, kde běžně procházíme. Snažte se zabírat obraz z více úhlů, nikdy nevíte, kdy se vám tím podaří vytvořit opravdu zajímavé dílo. A raďte i svému modelu, on sám totiž nevidí to, co vy, a nedokáže vytvořit postoj vhodný pro dané umístění fotoaparátu.