Hry pro všechny

V dnešní době je velký výběr toho, jak budeme trávit volný čas, a právě hry jsou jedna z možností. Najdou si v nich zálibu všechny skupiny věkových kategorií. Od nejmenších dětí, které se zabaví různými chřastítky, plyšáky, apod., až po seniory, kteří naopak vyznávají hry jako jsou deskové, nebo karetní.

Pojďme se tedy společně podívat na některé typy her.

Začněme rovnou od již zmiňovaných, nejmenších dětí. Zejména pro ně je nabízeno snad nekonečno možností, jak se zabavit. A to jak samy, tak s kamarády, nebo s rodiči. S nejmenšími děti si hrají rodiče, čtou jim básničky, zpívají písničky, hrají si společně s plyšovými hračkami, a když je venku hezky, vyrazí například na dětské hřiště, kde si mohou hrát na písku, nebo houpačkách.

rodinný výlet

Starší děti si zvládají hrát již bez doprovodu rodičů, dívky vozí kočárky s panenkami, kluci se naopak spíše zabaví autama, kde se jim často nabízí možnost stavět různé autodráhy, nebo mít auta na dálkové ovládání. Bohužel děti již v tomto věku pomalu poznávají svět počítačů, a nachází si různé záliby právě ve virtuálním světě. Chlapci často soupeří se svými kamarády v různých „střílečkách“, auto-závodech apod. 

Pojďme se také podívat, jaké možnosti se nabízí dospělým. I ti se rádi vrací do dob, kdy se ve škole při tělocviku hrála házená, nebo fotbal. Jako rodina se mohou zapojit všichni členové domácnosti. Při deštivém dni se nabízí možnost hrát spíše stolní, neboli deskové hry. V teplejších dnech se dají společně s dětmi navštěvovat různá zábavní centra, která jsou často i venkovní. V zimně naopak mohou vyrazit na hory lyžovat.

Hra na hudební nástroj

Nesmíme opomenout ani aktivnější seniory, které se rádi zabaví například luštěním křížovek, sudoku, nebo osmisměrek. Pro ty, kteří si udržují zdravou fyzickou kondici i ve stáří, jsou nabízeny různé kluby pro seniory, kde mají možnost se pravidelně setkávat, pohovořit a jezdit na výlety. 

Ať už patříte do jakékoliv věkové skupiny, pamatujte, že život se má užívat plnými doušky, a vždy máme na výběr, jak budeme trávit i ty upršené dny.